Prawo cywilne

Dochodzenie odszkodowań
Maj 7, 2016
Prawo pracy
Marzec 24, 2017

Prawo cywilne obejmuje szeroką gamę zagadnień i pełni w naszym życiu znamienitą rolę. Reguluje tak wiele dziedzin, że na pewno nie raz, nawet będąc tego nie świadomym, zetkniecie się Państwo z materią tej najbogatszej gałęzi prawa. Rozwój cywilizacyjny sprawia, że prawo cywilne dotyka co raz to nowszych zagadnień, dlatego też nasza kancelaria prawna zawsze stara się być na czasie i nadążać, za szybko zmieniającymi się przepisami, aby jak najlepiej świadczyć Państwu wszelkie usługi prawne.

Prawo cywilne obejmuje kilka, bardzo ważnych działów. W Kodeksie Cywilnym, będącym głównym źródłem prawa materialnego, znajdą Państwo przepisy ogólne, a po za nimi działy takie jak prawo rzeczowe, prawo zobowiązań, prawo spadkowe, oraz prawo rodzinne. Specyficzną pozycję zajmują gałęzie prawa takie jak prawo własności intelektualne, prawo pracy, czy prawo handlowe, które wywodząc się z prawa cywilnego, zachowały wiele wspólnych cech, aczkolwiek w obecnym porządku prawnym, stanowią samodzielne sfery prawne.

Prawo cywilne w znacznym stopniu różni się od innej gałęzi prawa, prawa karnego. Obydwie dziedziny stanowią fundament systemu prawnego w każdym państwie, ale każde z nich jest zupełnie inne. Prawo cywilne reguluje stosunki między autonomicznymi podmiotami. Nie występuje tutaj hierarchia, ani nadrzędność podmiotów. Każdy podmiot ma równe prawa i obowiązki. Za podmiot prawa cywilnego uważa się osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym ustawy przyznały zdolność prawną.

Zakres spraw cywilnych, jakimi zajmuje się nasza kancelaria adwokacka, jest bardzo szeroki. Zakres udzielanej pomocy prawnej obejmuje między innymi:

– windykację należnych świadczeń,

– wszelkie sprawy związane z prawem zobowiązań, od tworzenia umów, przez dochodzenie praw związanych z konkretną umową, aż po dochodzenie odszkodowań,

– prowadzenie spraw dotyczących prawa własności, użytkowania wieczystego, służebności, użytkowania, zastawu i hipoteki,

– prowadzenie negocjacji handlowych,

-reprezentacja w toku postępowania ugodowego, sądowego i egzekucyjnego.

W każdej sprawie nasza kancelaria adwokacka dba o dokładne zbadanie stanu prawnego i Państwa oczekiwań wobec naszej pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby działania naszych prawników i proponowane przez nas rozwiązania prawne, skutkowały Państwa zadowoleniem. Mogą Państwo liczyć na dokładność, profesjonalizm i gotowość naszej kancelarii prawnej do podjęcia współpracy.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok